ZÁVĚREČNÁ AKADEMIE

Vyvěšeno: 14. 6. 2024 v 12:37
Card image cap

Akademie je akcí, která probíhá vždy na konci pololetí a na závěr školního roku ve Středisku. Letošní závěrečná akademie proběhla ve středu 12. 6. 

Děti a ostatní hosté měli možnost navštívit kavárnu, kterou provozoval kroužek Kuchtík; dále měli možnost prohlédnout si výstavu výrobků z kroužků Dílny, Výtvarky a 3D tisku. Zároveň vrcholila celoroční Bosco liga ve šprtci semifinálovým zápasem (plánované finále se kvůli nepřítomnosti jednoho z účastníků neodehrálo). Účastníci rovněž volně využívali prostory a atrakce Střediska (trampolínu, hřiště, stolní fotbal apod.).

V 15.30 začala samotná Akademie, kterou moderoval salesián Jiří Veselý. Se svými vystoupeními se zde představily holky z kroužků Freestyle a Romských tanců. Dále vystoupili mladí ze zájmového útvaru Mládež, kteří předvedli pantomimickou scénku s názvem Dobro vs. Zlo. Do programu se také zapojily děti z ubytovny Hulvácká, které si pod vedením Kevina Poláka a Pavla Kosmáka připravily krátký film o tom, jak vznikl kroužek Mušketýrů.

V průběhu Akademie došlo k vyhodnocení nejlepších dětí z Doučování a také byli oceněni účastníci s nejvyšší docházkou do Střediska za celý školní rok. Putovní pohár za vítězství v Miniturnajích obhájil Alex Terkely. Další pohár – ve tvaru mozku – pro vítěze celoročních Chytrých kvízů, získal Matyáš Šamko (jenž byl zároveň nejpravidelnějším docházejícím do našeho Střediska). Na závěr zazněla píseň Na cestu s námi, se kterou jsme se s dětmi rozloučili a celou Akademii tak zakončili.

52 queries in 0,867 seconds. From 44.200.140.218