VÝLET

Vyvěšeno: 15. 3. 2024 v 15:54
Card image cap

10 seniorů z Don Boska navštívilo Fryšták a Zlín

Letošní rok v ostravském Don Bosku nazýváme Rokem Štěpána Trochty, který byl zakladatelem našeho salesiánského domu. Od jeho otevření uplyne 8. prosince tohoto roku právě 90 let. U této příležitosti jsme dne 7. března spolu s P. Františkem Bezděkem navštívili Dům Ignáce Stuchlého ve Fryštáku, který je spojen s osobou prvního českého salesiána a zakladatele salesiánského díla v Čechách a na Moravě.

Ve Fryštáku na faře je Muzeum Ignáce Stuchlého, ve kterém nás František podrobně seznámil s životem Staříčka, jak Ignáci říkali pro jeho dobrotu a laskavost. Prohlédli jsem si jeho osobní klobouk, hůl, boty, breviář a kleriku. Poté jsme šli na místní hřbitov a uctili památku zemřelých salesiánů. Následovala mše svatá v kapli Domu Ignáce Stuchlého a prohlídka spolu se seznámením současných aktivit domu, především Orientačních dnů – programů pro školy a víkendových akcí.

Po vydatném obědě jsme odjeli do Zlína na Jižní Svahy, kde jsou salesiáni od r. 1998. Je zde vystavěno velké středisko a kostel, který byl vysvěcen v r. 2003. S P. Danem Žůrkem jsme si prohlédli kostel P. Marie Pomocnice křesťanů a s P. Petrem Vaculíkem povídali o činnosti Salesiánského klubu mládeže. Večer jsme se vraceli domů naplněni radostí z činorodého života salesiánských domů.

Marta Zbořilová

55 queries in 0,571 seconds. From 3.235.172.123