TŘETÍ TÁBORO-ANIMÁTORSKÝ VÍKEND

Vyvěšeno: 21. 2. 2020 v 13:04
Card image cap

Animátorský víkend (7.2. – 8.2.) se tentokrát konal přímo v Don Bosku. Zaměřili jsme se na vzdělávání stávajících a budoucích vedoucích táborů.

Zde je krátká reflexe jedné z účastnic, Adélky Ž.: „Sešli jsme se kolem 18 hodiny. I když jsme se téměř všichni znali, začali jsme různými seznamovacími hrami, ze kterých se některým z nás dost zapařil mozek při jejich vymýšlení. Ale nakonec jsme to všichni zvládli. Po té, co už jsme se všichni nějak znali, jsme byli vysláni se obléct do černého, přiléhavého oblečení. Navštívili nás vojáci Vašek a Kuba, kteří nám představili další hru v podobě kantrstrajku. Úkolem jedné skupiny bylo umístit bombu tak, aby vybuchla dřív, než ji druhá skupina stihne odškodnit. Po celou hru jsme po sobě stříleli kuličkovkama.
Druhý den ráno jsme měli malou rozcvičku v podobě speciálních piškvorek. Při hře jsme zároveň zažili imitaci určité nehody, kde jsme se snažili vykonat první pomoc. Po celém tomto programu jsme navázali na zážitek se zraněnými a probírali jsme do oběda základní věci o zdravotnictví na táboře. Po obědě jsme se vypravili do parku kde jsme hráli hru „SMS“. Zde bylo úkolem napsat na papír SMS, ovšem každé znaménko mělo určitou hodnotu, proto čím větší hodnota znaménka, tím lépe.
Po této aktivitě jsme měli rekapitulaci všech táborů a Akcí JDI, ať už ty, které byly nebo které nás teprve čekají. Hned na to jsme navázali na další potřebné informace k akcím jako jsou například: nakupování na tábor.
K večeru jsme víkendovku zakončili kvízem o celkové přípravě tábora.

Já osobně jsem si tuto víkendovku moc užila a už teď se těším na další, ale nejvíc na nějaké to připravování s těmi super lidmi. Tento víkend byl pro mě nezapomenutelný.“


Jak je vidět, účastníci animátorských víkendů se stále v naší společnosti cítí dobře, což je zásluhou nejen jich samotných, ale také našich vedoucích. Děkujeme.


54 queries in 1,808 seconds. From 34.239.151.124