TÁBOR ČESKÝCH A UKRAJINSKÝCH RODIN V HODOŇOVICÍCH

Vyvěšeno: 20. 8. 2022 v 17:13
Card image cap

Na táboře v Hodoňovicích jsme se od 1. do 6. srpna stali námořníky a pluli jsme kolem světa. Vypluli jsme z Evropy a jeli jsme přes Afriku do Asie, z Asie do Austrálie, pak do Ameriky a zpátky do Evropy.

Celým táborem nás provázela naše námořnická hymna „Hoja hoj“.

Den 1. Vyplutí

Přijeli jsme do Hodoňovic a ubytovali jsme se. Poté jsme si udělali posádky. Každá rodina měla jednu. Seznámili jsme se tam s ostatními dětmi. Někteří kamarádi pro nás byli noví, jako například kamarádi z Ukrajiny. Potom jsme se sešli u lodi a představili si navzájem své posádky a každá posádka svou lodičku přilepila na mapu světa. Namalovali jsme si vlajky našich posádek.

Den 2. Afrika

Na kontinenty jsme pluli přes noc. Takže ráno jsme se probudili v Africe, kde se nám představila jedna paní, která byla architektka a navrhovala pyramidy. Poprosila nás, jestli bychom jí mohli ukázat některé stavby z Evropy. Vyráběli jsme je z nabobtnalého hrachu a párátek. Vytvořili jsme například Eiffelovu věž, Karlův most, různé rodinné domky, panelák, kostel a různé další. Odpoledne jsme vyrazili do písečného lomu, což pro nás byla tržnice. Dostali jsme nákupní seznam a podle toho jsme nakupovali různé suroviny.

Den 3. Asie

V Asii jsme měli našemu kapitánovi, který se jmenoval Velké tornádo, pomoct s rozšířením jeho sbírky brouků. Takže jsme hledali různé asijské brouky poschovávané po zahradě. Kapitán byl velmi spokojen. Za odměnu nás pozval na projížďku po Kaspickém moři. V Kaspické moře se nám na chvíli proměnila přehrada Olešná. Jezdili jsme zde na člunech. Z člunů jsme občas pozorovali ryby. Když se setmělo, bylo i letní kino. Pro nejstarší děti se konala noční křížová cesta.

Den 4. Austrálie

V Austrálii se lidem poztrácela zvířátka. Dostali jsme mapu, do které jsme měli tato zvířátka vrátit. Zvířátka se nám však různě schovávala. Některá jsme našli na cestě, tam jsme také měli do mapy vrátit název kontinentu Austrálie. Některým zvířátkům se muselo pomoct, například ptakopyskovi jsme pomáhali nosit vajíčka. Avšak tarbík byl tak náročný, že jsme mu měli postavit domeček z lesních materiálů. Ostatní zvířátka jsme museli stopovat. Stopování jsme dělali tak, že jsme chodili jako vybraná zvířátka (skákali jsme jako klokani, chodili po chůdách jako pštrosi, plazili se jako hadi a další). Večer nám otec Standa uspořádal mši svatou venku pod borovicí. Bulo to super.

Den 5. Amerika

V Americe jsme rýžovali zlato z potoka za chaloupkou, abychom si odpoledne koupili od indiánů luk a šípy. Ti menší si koupili náboje (šišky). Potom jsme trefovali dva bizony, abychom získali maso. Maso z bizonů (špekáčky) jsme si večer u táboráku opékali. U táboráku dostal poděkování otec Standa, který byl s námi celý tábor, a hráli jsme s ním každý den různé hry. A v neposlední řadě dostaly poděkování paní kuchařky, které nám celý tábor výtečně vařily.

Den 6. Zpátky doma

Připluli jsme znovu do Evropy a odjeli jsme se zážitky z celé naší plavby po světě. Odvezli jsme si vzpomínky na týden prožitý s kamarády, na týden plný her a koupání v bazénu, na týden plný zábavy.

Za všechny zúčastněné mořeplavce Vás zdraví Ondra Popelka

57 queries in 0,959 seconds. From 34.239.151.124