Tábor 1939

Vyvěšeno: 7. 9. 2022 v 16:42
Card image cap

Letošní letní prázdniny jako první otevřel salesiánský tábor pro nejstarší účastníky ve věku 13 – 16 let. A jak jsme se na prvních deset červencových dní měli? Přečtěte si krátké ohlédnutí jedné z našich účastnic.

Letos jsme se na táboře starších hned 1. den prázdnin ocitli v Československu v roce 1939. Kvůli obtížné situaci v našich domovech v pohraničí nám nabídl příbytek Albert Svoboda, ke kterému jsme se ihned vydali. Jenže nás obsadili Němci, zajali Alberta, a tak jsme v tom byli na vlastní pěst. Vykonávali jsme nucené práce a byli jsme pod dohledem německých vojáků. Abychom mohli utéct, museli jsme si vyrobit diplomatický pas, díky kterému jsme emigrovali do Velké Británie.

Zde jsme podstoupili tvrdý výcvik, trénovali jsme překonávání překážek v bahně, dostali jsme základní rady od zkušeného vojáka, maskovali jsme se před nepřítelem, luštili jsme šifry a učili jsme se střílet z pistole. Když už jsme byli dostatečně připravení, vrátili jsme se zpátky do Československa, abychom vysvobodili naši vlast ze zajetí Němců.

Proto jsme museli sehnat vojenské vybavení a zbraně. Pro zbraně se vydala skupinka 7 statečných, jenže je zajali němečtí vojáci a ostatní účastníci je s osvobozeným Albertem v čele přišli vysvobodit. Když jsme se pořádně vyspali, vybojovali jsme si nakonec v dlouhé a náročné bitvě svobodu! Všichni jsme si těchto 10 nabitých dní plných her a skvělých zážitků moc užili a už se těšíme, co nám vedoucí připraví na další tábor.

Lucka V.

54 queries in 0,925 seconds. From 34.239.151.124