Slib salesiánky spolupracovnice Růženy Krátké v Ostravě

Vyvěšeno: 30. 1. 2024 v 13:16
Card image cap

9. prosince 2023 se v kostele sv. Josefa (Don Bosko) konala slavnostní mše sv., při které složila slib salesiána spolupracovníka naše sestra a členka místního společenství Růženka Krátká.

Program tento den otevřelo už dopoledne setkáním příznivců a přátel Dona Boska, pro které připravilo místní společenství ASC Den se salesiány spolupracovníky. Zájemci a příchozí se sešli v 10 hodin v jídelně střediska, kde probíhala moderovaná diskuze s některými spolupracovníky o tom, jakou inspirací je pro ně Don Bosco v jejich životě. Diskuzi moderoval Peťa Ptáčník a respondenty byli Leo Žídek, Majka Neusserová a Roman Turowski. Po programu přišlo na řadu občerstvení, káva a oběd. Během tohoto příjemného povídání měly děti, které přišly společně se svými rodiči, možnost hrát si v herně nebo v tělocvičně hry, které pro ně připravili animátoři.

Ve 13 hodin začala slavnostní mše sv.. Mši celebroval salesián Petr Košák. Mši sv. doprovodila svými zpěvy schola, ve které si slibující a její přátelé z Bílovecka s chutí zazpívali. Mše sv. se také účastnila většina členů provinciální rady, kteří měli v Ostravě své setkání.

Po mši sv. se zúčastnění sešli opět v jídelně salesiánského střediska, kde pro nás Růženka připravila moc pěknou osobní prezentaci (s povídáním i fotografiemi) o cestě k víře a poznávání svatého Jana Boska, který ji oslovil natolik, že dnes složila spolupracovnický slib a stala se tak členkou sdružení salesiánů spolupracovníků. Pro každého, kdo se slavnosti zúčastnil, měla Růženka připravený malý dárek, vlastnoručně vyrobenou svíčku, jako připomínku na dnešní den. Závěr pozdního odpoledne završil kvíz o Růženčině životě?

Celodenní setkání se neslo ve slavnostní atmosféře přijetí a v přátelském a rodinném duchu. Věřím, že všichni, kteří jsme se v tento den v Don Bosku sešli, rádi vzpomínáme. Růžence přejeme Boží požehnání a moudrost Ducha svatého.

Text: Dáša Praisová ASC

Foto: Vítek Půlkrábek

52 queries in 0,914 seconds. From 44.200.140.218