Setkání našich prvokomunikantů

Vyvěšeno: 18. 4. 2023 v 09:29
Card image cap

Sledovali jste někdy, jak se pšeničné zrnko otlačí do dlaně? Jak je malé, v dlani se ztrácí, ale přesto vyroste a unese klas? Jak roste vinná réva a co vše musí udělat vinař, aby získal víno k radosti?

Ježíš řekl: „Jestliže pšeničné zrno nepadne do země a neodumře, zůstane samo; odumře-li však, přinese hojný užitek.“ (Jan 12,20-33). Tajemství eucharistie bylo stěžejním tématem celodenního setkání dětí, které se připravují na 1. svaté přijímání.

Setkání začalo u stolu, kde se děti zamýšlely nad důležitostí tohoto nábytku, jakožto místa pro vzájemné setkání, místa pro obdarování i přijímání.  Společně z mouky, vody a droždí zadělaly těsto a upekly chléb, prostřely dva stoly chleba a vína. Tak jako Máří Magdaléna poznala Krista, tak i děti si zahrály hru, kde se po hlase snažily poznat druhého. A my víme, že Ježíš volá na každého z nás a zve nás ke stolu.

My, rodiče s dětmi, jsme pozvání přijali a prožili jsme netradiční mši svatou, kde jsme se postupně s otcem Františkem zamýšleli nad jednotlivými částmi mše svaté. A v oslavě jsme pokračovali i ve Středisku, kde pro nás děti měly připravené překvapení v podobě voňavého, křupavého, čerstvě upečeného chleba a vína.

Děti společně prožily celou sobotu, která pro ně byla vzájemným povzbuzením, ale i příležitostí více se dozvědět, poznat a zažít mnoho radosti při společném setkání i hrách.

Zapsala: Kája Cvešprová

54 queries in 0,551 seconds. From 34.239.158.223