S UKRAJINSKÝMI UPRCHLÍKY (11.9.2022)

Vyvěšeno: 14. 9. 2022 v 10:48
Card image cap

Návštěva arboreta ve Staříci Myslíme na postižené ruskou agresí a terorismem. V současnosti v Bosku má útočiště necelých 50 uprchlíků z Ukrajiny,

převážně maminky s dětmi. Některým se podařilo najít práci, školákům začala pravidelná výuka.

Na začátku školního roku jsme poprosili o pomoc podle vašich možností, ať už materiální nebo finanční, ale i čas a vztahy. Krom ubytování bychom rádi nabídli s vaší pomocí lepší sociální kontakty a kulturní prožitky (setkání, pozvání na návštěvu, vycházky, exkurze, výlety apod.), zvl. během víkendů.

První vlaštovka byla v neděli 11.9. odpoledne: návštěva Arboreta ve Staříči arboreta ve Staříči. Nabídli se 3 řidiči se 3 auty. Počasí bylo výborné: Jakmile jsme vystoupili z aut, spustil se nefalšovaný ceďák. Zachránili se nás manželé Holubovi se svými obřími deštníky. Průvodce nám ukázal nejen exotiku, ale i obyčejné zajímavosti, kterým jindy nevěnujeme pozornost: nejkrásnější zahrady je s jehličnany, semenáčky tisu u kořenů jiných stromů, malý prales a houbami na mrtvé bříze, dozvěděli jsme se o existenci čarovějníků, že nejstarší tvor na zemi je řasa, že uhlí vznikalo, protože ještě nebyly houby, že mezi největší škůdce přírody patří kočky, že led se prosekává kvůli nahromaděnému metanu… Bylo to krásné odpoledne a všichni jsme zatoužili po tom, aby se i prostranství kolem Boska více zazelenalo. Dokonce i chlapi se pro to nadchli.

Kdyby někdo chtěl také cokoli nabídnout pro krásnější život našich uprchlíků, přihlaste se nám, prosíme, v sakristii nebo někomu ze salesiánů. (JV)

54 queries in 0,801 seconds. From 34.239.151.124