ROZHLÍŽENÍ SE (2.6.2024)

Vyvěšeno: 2. 6. 2024 v 22:11
Card image cap

Předvolební háček

Tentokrát se ke mně vůbec nedostala obligátní výzva našich biskupů k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu. Ne, že bych měl ve zvyku čekat, až shora přiletí návod na život. Ne, že bych k volbám přistupoval pasivně nebo dokonce lhostejně (viz Výzva). Ale tentokrát jsem v oznámeních na konci bohoslužby osobní povzbuzení k dobré volbě úplně vynechal – snad proto, že jsem nebyl úplně fit.

Když jsem chodil kolem billboardů, všimnul jsem si občas toho, co je na nich slibováno. Na některém samé ANO, na jiném zase samé NE. U toho prvního mě vždy napadá, že „slibem nezarmoutíš“, a hlupák jen ten, kdo tomu věří. U toho druhého mě vždy napadá tzv. „období vzdoru“ dítěte, a fracek je ten, kdo s tím souzní. A u plakátů mě napadá úryvek z evangelia: „Vaše řeč budiž: ano, ano – ne, ne.“ (Mt 5,37). Doufám, že nikoho z křesťanů nenapadne to vzít ve volební místnosti doslovně. Tento úryvek se totiž vztahuje na úplně něco jiného.

Večer mi přišla od kamaráda SMS, která nabízí návod všem popletům: „Potkají se dvě ryby. Ta jedna se ptá druhé: Nevíš o něčem k jídlu? – Vím, ale má to háček…“ (JV)

foto: u nás v kuchyni na stole – takhle můžete dopadnout

51 queries in 0,802 seconds. From 34.239.151.124