PROSBA OSTRAVSKÝCH SALESIÁNŮ DO 2. KOLA PREZIDENSTKÉ VOLBY

Vyvěšeno: 21. 1. 2023 v 22:41
Card image cap

V týdnu jsme si mohli připomenout VÝROČÍ SMRTI JANA PALACHA. 16.1.1969 se stal živou pochodní na protest proti okupaci vojsk Varšavské smlouvy a mohl by nám být světlem v šeru polopravd. Jeho příběh nás vybízí do nastávajícího týdne 2. kola volby prezidenta. Nikdo po nás nechce takové hrdinství, ale všichni se máme postavit „Zlu“, které celá léta před našima očima lže, krade a ničí. A bohužel se souhlasem některých z nás anebo díky mlčící většině. Jan Palach umíral 3 dny s velkými bolestmi popálenin. Jeho poslední slova byla: „ČLOVĚK MUSÍ BOJOVAT PROTI TOMU ZLU, NA KTERÉ PRÁVĚ STAČÍ.“

Jít zvolit prezidenta v nastávajícím 2. kole je pro nás snad už samozřejmost a čestná povinnost. Někdo však může být zklamán, že jeho křesťanský kandidát z 1. kola nepostoupil. K tomu si připomeňme slova arcibiskupa Jana Graubnera: „Jděme k volbám … nevolíme anděla ani spasitele, ale jednoho z nás, který má své silné, ale i slabé stránky.“ Je důležité seznámit se nejen s tím, co kandidáti říkají, ale především jací ve skutečnosti jsou. Pokud někdo zneužívá přirozených obav z války, je to hyenismus. Války nezačínají vojáci, ale politici. Generálové je ukončují.

Naše ostravská komunita salesiánů stojí za Petrem Pavlem, aby Pravda a Láska vítězila nad lží a nenávistí. Petr Pavel je schopen vrátit důvěru v politiku a demokracii. Petr Pavel nedělá, co je pro něj výhodné, ale to, co je správné. Mluví pravdu, nemá na všechno odpověď. Chce spojovat, ne rozbíjet. Nikoho nestraší. Bude prezidentem, za něhož se po 20 letech nebudeme muset stydět. A navíc: nezneužívá náboženských symbolů, nebere si do huby svaté věci a nehraje si na zbožného! Natož, aby tím manipuloval s druhými!

Pokud někoho z vás zajímá naše volba a hledá odpovědi na své otázky, srdečně zveme do farní kavárny, kde bude k tomu prostor. Také si můžete vzít z materiálů, které jsou vzadu pod kůrem, např. co je pravda a co je lež. A dnes večer 22.1. bude na ČT24 ve 20:10 hod. prezidentská debata. POZOR: NIKOMU NEŘÍKÁME, KOHO MÁTE VOLIT. Ale také se netajíme prosbou: nedovolme, aby se z naší krásné země stalo ‚Babišino údolí‘. V posledních dnech jsme byli svědky mnoha podlostí p. Babiše. Přestože jsme už na ledacos zvyklí a čekali jsme to, stejně nás to zaskočilo. Vše, co zaznělo na adresu p. Pavla, je lež, která jej měla očernit a zároveň zakrýt vlastní zlo útočníka. Stejně tak, že Jezulátko používá jako cukrlátko na lákání katolických voličů. V PÁTEK 27. LEDNA / V SOBOTU 28. LEDNA se pojďme všichni tomuto „Zlu“ postavit a zvolit prezidenta, za něhož se nebudeme stydět, který nám bude příkladem slušnosti a na mezinárodní úrovni nás bude dobře reprezentovat. V tuto vážnou chvíli si vás dovolujeme poprosit, abyste se k nám připojili s volbou p. Petra Pavla. Děkujeme za pochopení.

Salesiáni z Ostravy

49 queries in 0,973 seconds. From 44.200.140.218