Podněty pro děti na 5. neděli postní

Vyvěšeno: 20. 3. 2021 v 18:42
Card image cap

SETKÁVAT SE S JEŽÍŠEM

Už jste někdy slyšeli větu: „Jste to, co jíte?“ Tato věta nám říká, že když jíme zdravé věci, jsme zdraví, a když věci špatné, tak si zaděláváme na problémy.

A stejně tak můžeme říci: „Stáváme se tím, s kým se potkáváme.“ Co to znamená? Znamená to, že když pomůžeme s něčím babičce, stane se z nás babička? To asi ne. Ale když se s ní budeme setkávat často a budeme poslouchat, co nám říká, tak se od ní naučíme moudrosti.

Když se budeme potkávat s hloupými lidmi, tak se od nich naučíme hlouposti. A když se zlými, tak se postupně budeme stávat zlými.

Když se budeme potkávat s dobrými lidmi, tak se staneme také my dobrými.

Teď mám pro vás úkol: Napadá vás někdo, s kým se potkáváte, a učí vás dobré věci? A naopak někdo kdo je zlý a mohl by vás zkazit? Můžete si zkusit napsat anebo nakreslit na papír tyto lidi a říct co dobrého či špatného vás učí?

Např. Klárka (4,5 let) – říká: „Paní učitelka mě učí stavby, jak vyrábět věnce a zvířata a taky jak si hrát na jehňátka a vlka. Je hodná.“

„Ale vojáci zabili Pána Ježíše, měli ostré meče a pláště a píchali a bodali. A mě je to teď moc líto. Lidé by neměli nikoho zabíjet.“

Proto je důležité vybírat si, s kým se chceme setkávat a trávit svůj čas. Dnes v kostele vzpomínáme v evangeliu na to, že lidé přišli za Filipem a chtěli, aby jim zajistil, aby se mohli vidět s Ježíšem.

Také my se letos soustředíme na to, abychom se mohli co nejvíce setkat s Ježíšem. Možná už toho někoho může nudit nebo otravovat: „pořád jenom ten Ježíš“. Ale když víme, proč to děláme, nikdy nás setkávání s Ježíšem neomrzí.

Tak a teď si pro jistotu zopakuje, proč se tím Ježíšem neustále zabýváme:

  • Je to náš dobrý kamarád. A s kamarády se rádi setkáváme.
  • Učí nás žít v Božím království a pomáhá s nesnázemi, které nás potkávají.
  • Když se s ním budeme setkávat, staneme se jemu podobnými: moudrými a radostnými.

A jakým způsobem můžeme uvidět Ježíše?

Někdy na začátku školního roku jsme si to říkali. Ježíše uvidí svým srdcem ti, kdo je mají čisté. Čistit si je můžete modlitbou, aktivní účastní na mši svaté, starší děti u svátosti smíření a všichni tím, když budeme dělat dobré věci.

51 queries in 0,532 seconds. From 34.239.158.223