Noc kostelů v našem kostele

Vyvěšeno: 12. 6. 2022 v 09:18
Card image cap

Po dvouleté pauze následkem omezení jsme se opět připojili k celostátní akci „Noci kostelů“. V letošním roce si organizaci vzal pod patronát Roman Turowski. Program byl velmi obsáhlý a pestrý.

V úvodu se nám představili děti ze střediska mládeže svoji krátkou scénkou. Mezi novinkami zářilo zdobení perníčků, které na noc kostelů připravila jedna z ukrajinských maminek. Sama pak pracovala s dětmi na jejich zdobení. V 19:00 jsme si poslechli varhanní skladby z různých časových období. Většinu návštěvníků také zajímala prohlídka věže se 4 zvony. Cestou se ještě mohli podívat a vyzkoušet hru na naše varhany. V kostele jsme měli možnost vidět tři různé výstavy obrazů a fotografií. V levé boční lodi výstava obrazů paní Marie Koplové VIZE A ZNAMENÍ; dále tam jsou malby SPOLU, které vznikly pod vedením paní Radany Parmové: STROM z jarního tábora v Hodoňovicích, a pak vpravo TŘI ČTENÍ z Velikonoc – inspirované 3 vyprávěními ze Staré Smlouvy; v pravé lodi fotografie Pavla Zuchnického NE, ŽIVOTU V KLECI! z prostředí neziskové organizace MIKASA – stojí za to neprohlédnout si jen fotky, ale i přečíst si jednotlivé popisky a tak prožit kousek dobrodružství s fotografovanými; a nakonec ještě u sakristie jedna tabule o tom, že už 4. měsíc máme v našem kostele pod stolem „ukrajinské“ ANTEPENDIUM, a jak se měnilo v průběhu času.

Náš kostel navštívilo asi 200 lidí z jiných míst, mj. z Prahy, z Jaroměře, z Mariupolu na Ukrajině a z Kolumbie. Varhanního koncertu se zúčastnilo asi 20 posluchačů. Některé programy zůstanou v našem kostele až do prázdnin.

Zapsal P. Stanislav a Jiří V.

54 queries in 0,892 seconds. From 34.239.151.124