NENECHME SE PŘIVÉST DO ÚZKÝCH

Vyvěšeno: 23. 10. 2020 v 18:25
Card image cap

30. neděle v mezidobí (25.10.2020)

  • Zprávy
  • Pár poznámek ke slavení neděle
  • Zpívat nemůžeme, ale zasmát se ještě můžeme

Zprávy

V rámci péče o tělo, psychohygieny i povznesení ducha jsme někteří vyrazili na Palkovické hůrky. Mohli jsme se podívat na současnou situaci z nadhledu (z rozhledny Panorama).

Cestou z Hodoněk jsme koupili nejspíš poslední burčák a tak bylo veselo. Ale pak jsme shlédli velmi hodnotný dvojfilm na ČT2 „Odsun vertreibung“. Uvádějí, že je možné shlédnout do 19.11. Poučné, silné a potřebné.

Česká biblická společnost nabízí ke konci listopadu oblíbený Průvodce biblí. Revidované a rozšířené vydání světového bestselleru je vázáno v pevných deskách, doporučená cena je 990 Kč. Do 10.11. je možnost předobjednávky za 590 Kč. Doporučujeme k četbě Písma svatého (nejen pod Stromeček).

Pár poznámek ke slavení neděle

Minule jsme se loučili slovy starého mudrce, jezuity Jendy Rybáře: „Pán Ježíš tři roky učil a sloužil jednu mši. My máme mnoho mší, ale málo studia, oč vlastně ve mši jde. Je dobře, když nyní máme možnost promýšlet, co znamená eucharistie.“

Také jsme Vám nabídli https://www.boscoostrava.cz/rodinny-nedelni-ritual/ – Slavení Dne Páně. Prosíme, zkuste jej párkrát využít – samozřejmě je potřeba jej připravit a přizpůsobit Vaší konkrétní situaci, nenechat se odradit námahou ani pocitem nedokonalosti.

Na nedělní dopolední setkání nad Božím slovem nabízíme:

Zpívat nemůžeme, ale zasmát se ještě můžeme

https://www.youtube.com/watch?v=gOslKSTcdMg

Mějte se dobře. Ostravští salesiáni.

51 queries in 0,537 seconds. From 34.239.158.223