Letní tábor Země nikoho

Vyvěšeno: 28. 8. 2023 v 12:35
Card image cap

Na konci prázdnin přinášíme vzpomínku na letní tábor pro starší účastníky od 13 do 16 let. Po loňském tématu (protektorát Čechy a Morava) jsme se letos vydali za dobrodružstvím ve fantasy středověké zemi Murivel. Jak jsme intenzivních deset dní prožili? Dozvíte se to po přečtení menšího shrnutí očima jednoho z našich účastníků.

„Po našem příjezdu do země Murivel na pozvání čtyř šlechticů jsme se vydali na dlouhou cestu za korunou moci. První noc jsme porazili monstrum a zachránili statkáře Jindroně, který nás zavedl do vesnice Holopole. Zde jsme si vyrobili pomocí zbrojníka meče, pomohli čaroději se sbíráním bylinek, účastnili se rytířského turnaje a večerních sněmů, kde jsme si překreslili mapu Země nikoho a odhalili Jindroňův plán, jak získat korunu. V noci jsme se bránili přepadení skupiny vojáků, očarovanými temnou magií, které jsme po zdlouhavém boji porazili. Dále jsme vyrazili po řece prozkoumat další části království, zachránili vesnici od loupežníku a převzali nad ní kontrolu. O našem pátraní po koruně se dozvěděl šlechtic Egon, který se nám rozhodl pomoc, když mu prokážeme naše schopnosti. Po této zkoušce jsme hledali indicie k získání kouzelného čísla, které jsme v noci vyslovili a nechtěně probudili strážce mapy ke koruně moci. Tu jsme nakonec, po zdolání mnoha výzev, získali. Egon, pozměněn temnou magií, nás však zradil, ukradl mapu a pokusil se najít korunu sám. Jindroň ho ale našel a zastavil a pomohl nám odhalit pravou podstatu koruny a také podstatu zla, které se v ní skrývá. Nakonec jsme korunu našli a zničili ji pomocí prastarého zaklínadla a vysvobodili Zemi nikoho od jejího kouzla.

Všech deset dní bylo naplněno spoustou bitev, soubojů, běhaní, strategizování, ale hlavně dobrých přátel, společných modliteb a skvělého jídla. Za celý tento tábor bych chtěl poděkovat všem vedoucím, kuchařům, účastníkům a všem lidem co se na něm podíleli.“

Kuba H.

54 queries in 0,927 seconds. From 44.200.140.218