JUST DO IT – MYSTERY

Vyvěšeno: 14. 4. 2022 v 12:07
Card image cap

Po menší koronavirové pauze proběhla další z mládežnických akcí JUST DO IT. Tentokrát ve formě detektivní noční hry po Ostravě.

„V podvečer 25. března jsme se spolu se zbytkem Valmezáků sešli, nasedli do auta a vyrazili směr Ostrava za nočním dobrodružstvím. Okolo 18. hodiny večerní jsme již dorazili na místo setkání, kde už na nás čekal organizátorský tým spolu se zbytekm účastníků a hra mohla začít.

Vypustili nás všechny do temných ulic města a my jen čekali na další pokyny, které skutečně zanedlouho přišly a my se vydali po prvních stanovištích po stopách vraha. Na prvním takovém jsme již proti sobě viděli odbíhající tým holek, takže jsme tušili, že nejrychlejší nebudem. Stanoviště byla tajemná, dobrodružná a někdy i náročná na mysl. Jednou jsme chytali záhadného muže a vyptávali se jej na indicie, pak jsme luštili rébusy a hádanky. Dokonce jsme navštívili rodinu Prokschových, kde nám nabídli pohoštění a další odpovědi na naše otázky ohledně ostravského vraha. Následovaly úkoly historického charakteru, kde jsme se dozvěděli nejen něco málo o historii Ostravy a blízkého okolí, ale také o význačných osobnostech města. Předposlední úkol nás zavedl ,,zpětnou,, chůzí na vyvýšeninu po bývalém dělostřeleckém mostě, kde jsme si s velkou radostí vyzkoušeli slaňování, opravdu nečekaný zážitek v centru Ostravy. Při vědomí, že máme ještě dostatek času (toto vědomí se nám následně ukázalo jako klamné), jsme došli před obchodní centrum Forum Nová Karolina, kde po vyhnání ochrankou centra jsme si zatančili tanec Macarena.

Po následném zděšení z mapy, která nám při zbývajícím čase 7 minut ukazovala aplikace ještě dalších 25 minut cesty, jsme se vydali na běh do Wilsonova baru – závěrečného stanoviště naší cesty. A skutečně jsme to stihli, celé 2 minuty před koncem jsme dorazili ve značně spoceném a zapáchajícím stavu a už nás vítali noblesně oblečení organizátoři.

Po převlečení a hlavně okamžitém spotřebování celé lahvičky voňavky mohl pokračovat závěrečný hon na našeho vraha. Šéf místního kriminálního oddělení nám pomohl objasnit tento případ a pořádné oslavy mohly začít. Hrály se karty, ping pong, kulečník, také se hodovalo a pilo mnoho vynikajících drinků od profesionálního personálu, zkrátka vrah byl dopaden a příjemná atmosféra se linula vzduchem. Akce byla zakončena ráno, kdy se všichni účastníci probudili do zase bezpečné Ostravy a po snídani se rozloučili a vyrazili zpět do svých domovů. Děkujeme organizátorům za parádní akci a těšíme se na další!“

Julie K. a Martin S.

54 queries in 0,580 seconds. From 34.239.158.223