Inspirace pro dospělé na 4. neděli velikonoční (25.4.2021)

Vyvěšeno: 24. 4. 2021 v 22:58
Card image cap

4. NEDĚLE VELIKONOČNÍ (25.4.2021)

  • Příprava na 4. velikonoční neděli
  • Jiří-Skaut a Josef-Dělník

foto: stát se duchovním pastýřem neznamená automaticky rozumět ovcím

POZOR: Neúčast Rosatomu na Dukovanech není stále jistá: Je Rosatom ze hry? Vláda „vyřadila“ pouze jeho dceřinku, musí se přepsat dokumentace. Kdo chce vědět, proč nemá Rusko u nás nic stavět, ať si přečte MFDnes ze soboty 24.4.2021 na str. 7: „Zbouráme si ambasádu v Moskvě, je plná štěnic KGB.“ Článek pobavil, ale také může pozvednout obočí. Bohužel, nenašli jsme na internetu.

Příprava na 4. velikonoční neděli

Daniela Drtinová hovoří s Radkem Bangou o jeho knize (Ne)pošli to dál: Děti píšou otřesné věci, domácího násilí je strašně moc. Byla by škoda, kdyby jeho nejbližší z rómské komunity ho od sebe vykousali, místo aby se nad jeho vyprávěním zamysleli a vedli společnou rozpravu.

Belgický kardinál, biskup z Antverp, Johan Bonny, se připojil k Hilde Crevits, lidovecké ministryni: „Stydím se za svou církev“. Byla by škoda, kdyby si jeho nejbližší z kléru zacpávali uši, že takové věci se nemůžou říkat, místo aby se nad jeho slovy zamysleli a diskutovali o tom.

Ježíš zítra promluví o sobě a svém životě s Bohem a s druhými. „Pro tato slova došlo mezi Židy opět k roztržce.“ (Jan 10,19) A byla by škoda, kdyby jeho nejbližší jej za takové a jiné opovážlivosti popravili, místo aby mu věnovali více pozornosti a ptali se, proč to říká.

Zítra je také Neděle Dobrého Pastýře. / Den modliteb za duchovní povolání? – A manželství, rodičovství, žít sám… se nemá žít duchovně? / Tak tedy za nová kněžská a řeholní povolání. Ach, kolik už let? Že by se Hospodin zamyslel nebo si odskočil na stranu nebo spí? (srov. 1Král 18,27)? Že by soudruzi z NDR udělali někde chybu? (srov. Jak 4,3)? – Kněží je dost. Osvědčených ženatých otců, „viri probati“, ještě víc. / Avšak nouzové volání z Amazonie bylo umlčeno. A co teprv pastýřky, jak prosila Vojtěcha Hasmandová po zkušenosti z lágrů.

Jiří-Skaut a Josef-Dělník

A na závěr pracovitým čtenářům-studentům něco milého. V sobotu 24.4. byl svátek patrona skautů. V archivu ČT2 je zakázaný, ztracený a objevený dokument z r.1968: Minuta ticha, dále Příběh z Ivančeny , a ještě Stoprocentní skaut.

Již v předvečer Máje – když se pálí čarodějnice – spolu oslavíme patrocinium našeho kostela. Tzn. v pátek 30.4. v 16:30 hod. Mějte se hezky. JV

49 queries in 0,925 seconds. From 44.200.140.218