Inspirace pro dospělé na 3.neděli velikonoční (18.4.2021)

Vyvěšeno: 17. 4. 2021 v 22:51
Card image cap

3. NEDĚLE VELIKONOČNÍ (18.4.2021)

  • Ještě k milosrdenství…
  • Příprava na neděli

foto: večeřadlo „bez kněze na obrazovce“

Nový důkaz o Babišově spolupráci s StB – našla se karta agenta Bureše. „Nebyl jsem agentem komunistické tajné policie, nelžu a nekradu“, říká mnoho let Andrej Babiš. Dokážu pochopit, že to o sobě říká. Koneckonců, lže prakticky permanentně. Nedokážu ale pochopit, že mu to pořád ještě někdo věří… V roce 2003 jsem v ostrém souboji na předsedu KDU-ČSL porazil ministra zahraničí Cyrila Svobodu. Mnozí očekávali, že ho následně „zaříznu“ a vystřídám ve vládě. Jenže tenkrát gentlemanství v politice ještě něco znamenalo a tak Cyril doministroval do voleb. Dnešní mladí sekáči jsou z jiného těsta, ti se „nezakecají“. Zkrátka už je líp … Nepřekvapí mě, když si paní radní Lipovská vymyslí jakoukoliv nehoráznost. Třeba i tak absurdní, že jí ohrožuje na životě generální ředitel ČT Dvořák. Mnohem větší nehoráznost však je, že jí Policie ČR na toto špatné ochotnické divadlo opravdu ochranku poskytne. Policie zjevně neví, co s penězi. Nevím jak vy, ale já tohle ze svých daní platit nechci.“ (Miroslav Kalousek)

Ještě k milosrdenství…

Moc se omlouvám za týdenní zpoždění, ale třeba aspoň k přežvykování: P. Jan Rybář: Milosrdenství v našem životě (r.2016)

Příprava na neděli

Opět slyšíme o Večeru prvního dne po Sobotě, tentokrát podle Lukáše. Událost navazuje na odchod dvou učedníků z Jeruzaléma do Emauz a v hospodě „jak Ježíše poznali při lámání v chleba“ (Lk 24,35) Toto setkání je obrací o 180° a oni se vrátí mezi ostatní do večeřadla a vypravují. A dál už to známe: Ježíš stojí mezi nimi. Zděšení, strach, rozrušení, pochybnosti… možná i výčitky svědomí za statečnost v uplynulých třech dnech. To já, kdybych přišel, tak už se slyším: „To ste se teda vycajchnovali, hrdinové. Du si hledat lepší partu.“ Avšak nic takového. Ježíš přichází s přáním Pokoje. A aby rozptýlil zbytky trapasu, hanby a pocitů viny ze selhání, říká: „Chlapi, jednomu po třech dnech v chládku vyhládne, nemáte něco na zub?“ Odvádí pozornost jinam. Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Podali mu kus pečené ryby… a bylo dobře. Konečně mohli něco udělat a nemít jen midrák, že skoro všechno pokazí. Mohli být co platní. Ježíš je skvělý pedagog.

Poznámky na neděli od Václava Vacka z r. 2006

Nedělní kázání od Josefa Kordíka z r. 2018

Nedělní promluva od Tomáše Halíka ZDE .

Mějte se hezky. JV

49 queries in 0,872 seconds. From 44.200.140.218