Inspirace pro děti

Vyvěšeno: 2. 4. 2021 v 21:36
Card image cap

BÍLÁ SOBOTA

Milé děti,

opět mi udělalo radost, když jsem viděla, jak jste se do úkolů pustili a šly vám pěkně od ruky. Je tady třetí den našeho vyprávění a zde máte další video:

Úkoly:

Dnešní den se jmenuje Bílá sobota – pohrajme si trochu se slovem bílá!

  1. Můžete se opět podívat do vašeho šatníku a pohledat bílé oblečení. Ale ne jen to. Bílá sobota má znamenat čistotu křestního roucha, protože je to den, kdy se často křtí dospělí, a my, kteří už pokřtění jsme, si náš křest připomínáme. Pokuste se doma najít vaši křestní roušku nebo svíci a zavzpomínejte s rodiči na váš křest třeba pomocí fotek.
  2. Co víte o bílé barvě? Je to vůbec barva? Máte tuto barvu rádi a proč? Napadá vás, ve kterých profesích si na sebe bílou barvu oblékají? (kuchaři, zdravotníci, novicky v klášteře).
  3. Podívejte se dnes večer místo večerníčku na nějakou bílou pohádku:
  • Dnes je den velkého smutku, Pán Ježíš je mrtvý a jeho tělo je uloženo v hrobě. Vzpomeňte dnes na všechny vaše blízké, kteří vám zemřeli, a pomodlete se za ně.
  • Svatý Pavel řekl: „Když jíte či pijete či cokoli jiného děláte, všecko čiňte ke slávě Boží“. Proto je jídlo posvátnou činností a na největší svátek Zmrtvýchvstání žehnáme v kostele pokrmy. Protože bychom v neděli ráno nestihli nic připravit, dejte se do pečení dnes. Pokud bude vaše maminka odvážná, třeba vás nechá vyrábět těsto anebo zdobit perníková vajíčka. Nezapomeňte nám vyfotit, jak se vám dílo povedlo. A doneste jej s sebou v neděli do kostela.
  • Až zapadne slunce, vezměte si doma zvonečky a pořádně na ně zazvoňte. Třeba se vám to podaří tak, že budou všichni lidé z vašeho okolí vědět, že se vrátili zvony z Říma. J

Tip na výlet: Pokud máte tu možnost, vydejte se dnes k Božímu hrobu a vzpomeňte na všechno utrpení, které se Ježíši v posledních dnech stalo. Anebo navštivte některý ze hřbitovů, kde máte někoho blízkého. Zkuste si společně vlastními slovy vykládat, co už jsme se všechno o Velikonocích dozvěděli a co je pro vás důležité. Pro každého z vás může být důležité něco jiného.

Hra: Zkuste si u vás v rodině takovou hru. Lehněte si na zem a snažte se nepohnout. Napište nám, kdo byl z vaší rodiny nejúspěšnější a jak dlouho jste vydrželi bez hnutí ležet.

A to je pro dnešek všechno. Těším se na vás opět zítra.

Meris

57 queries in 0,736 seconds. From 44.201.97.224