Inspirace pro děti

Vyvěšeno: 1. 4. 2021 v 21:43
Card image cap

VELKÝ PÁTEK

Milé děti,

děkuji všem odvážným, kteří včera plnili úkoly. Děkuji i vám rodičům, kteří se do aktivity zapojili také a vložili fotky dětí na Facebook. Bylo to těžké anebo to byla brnkačka? Posílám opět video na dnešní den:

Úkoly:

Dnešní den se jmenuje Velký pátek – pohrajme si trochu se slovem velký!

  1. Najděte největší hračku u vás doma. Máte doma tak velkou hračku jako jste vy? Nebo dokonce větší? Pokud ne, postavte ze stavebnice nějakou velkou stavbu. Změřte se a zjistěte kdo je u vás v rodině největší!
  2. Znáte nějakou píseň, která obsahuje slovo velký/velká? Zazpívejte si ji doma. Možná budete opět překvapení, kolik písniček na toto téma existuje.
  3. Na konci křížové cesty přibili Pána Ježíše na kříž. Pokud máte doma hřebíky a kladívko, vyzkoušejte si s rodiči, jak se takové hřebíky do dřeva zabíjejí.
  4. V Bibli je napsáno: Když byl Ježíš na kříži, zavolal: „Žízním“. Podali mu tedy houbu s octem a Ježíš ocet přijal. Zkuste (třeba jen na špičku jazyka) jak takový ocet chutná.
  5.  Včera jste měli za úkol připravit zelenou hostinu, dnes bude úkol opačný. Velký pátek je den přísného půstu a to znamená, že se nesmí nic jíst. Tento těžký úkol mají rodiče. Pro vás děti máme něco jednoduššího. Zkuste si dnes odříct něco, co máte rádi. Třeba bonbóny nebo čokoládu. Vydržíte to celý den?
  6. Zkuste vyrobit kříž, může být z papíru, dřeva či jiných přírodnin. Pokud se vám jej podaří vyrobit, určitě nám jej vyfoťte a pošlete na FB. A nezapomeňte si tento kříž vzít s sebou na vaši rodinnou křížovou cestu.

Tip na výlet: Dnes na velký pátek si na celém světě připomínáme to, jak šel pán Ježíš Křížovou cestu. Vyrazte s rodiči do přírody anebo na nějakou křížovou cestu ve vaší blízkosti a zkuste se pomodlit vlastními slovy anebo využijte nabídku Brněndských salesiánů a poslechněte si křížovou cestu s Flíčkem Jůlinkou.

Hra: Zkuste si zahrát na vojáky a rozkazy. Vojáci museli poslouchat a udělat vše, co jim velitel přikázal. Zvládnete splnit všechny rozkazy, které vám rodiče dají? A potom si můžete zkusit vyměnit role. Děti budou velitelé a rodiče se pokusí splnit rozkazy. Komu to půjde lépe. Dětem anebo rodičům.

Hodně štěstí při plnění dnešních úkolů a zítra opět další pokračování našeho vyprávění.

Meris

53 queries in 0,911 seconds. From 44.200.140.218