Inspirace pro děti

Vyvěšeno: 31. 3. 2021 v 22:09
Card image cap

ZELENÝ ČTVRTEK

Milé děti,

viděly jste včera úvodní video? Pokud ne, tak se na něj ještě honem koukněte. A zajímá vás, jak to všechno dopadne? Zde je pokračování našeho příběhu:

 Úkoly:

Dnešní den se jmenuje Zelený čtvrtek – pohrajme si trochu se slovem zelený!

  1. Najděte si na sebe zelené oblečení! Zvládnete se obléct do zelené barvy celí, anebo máte doma alespoň zelené triko či kalhoty?
  • Připravte si doma na svačinku, oběd či večeři nějaké zelené jídlo (kiwi, limetku, uvařte zelený čaj, špenát anebo možná rýži obarvenou zelenou barvou?).
  • Znáte nějakou píseň, která obsahuje slovo zelený/zelená? Zazpívejte si ji doma. Možná budete překvapení, kolik písniček na téma zelený existuje. A pokud se nestydíte, nahrajte písničku na video a pošlete je na Facebook i pro ostatní kamarády.
  • Podívejte se, kolik máte doma zelených věcí a kolik jich je venku? Kde je zelených věcí více?
  • Podívejte se dnes večer místo večerníčku na nějakou zelenou pohádku. Třeba krtek a zelená hvězda anebo víla Amálka v zelené kleci?

Tip na výlet: Máte zahradu nebo třeba v okolí park? Vyjděte dnes společně s rodiči ven a pomodlete se v přírodě. Ježíš také vyrazil se svými učedníky do Getsemanské zahrady a společně se modlili. Zkuste se modlit za vše, co vás napadne a pozor! Nesmíte u toho usnout!

Hra: Dělat správné věci – Ježíš říkal lidem, že mají dělat správné věci, ale oni nechtěli. Nechtělo se jim poslouchat! Znáte pravidla u vás doma? Víte, co je správné a co se naopak nesmí? Zkuste si doma zahrát první na to, co je u vás doma zakázané, a pak si řekněte jak je to správně.

Těším se na zítřejší den opět s vámi.

Meris

54 queries in 0,806 seconds. From 34.239.151.124