Dělat dobré věci

Vyvěšeno: 12. 12. 2020 v 23:34
Card image cap

Dnes jsme znovu slyšeli o Janu Křtiteli. Kdo to byl? Ví to někdo? Byl to bratranec Ježíše. Máte taky nějakého bratrance nebo sestřenici? Jak se jmenují?

     Kdybychom neměli rodiče, kamarády, známé, kteří nám řekli o Bohu, asi bychom o něm nic nevěděli. Tak to dělal také Jan – ukazoval lidem na Ježíše. Podobně i my můžeme v tomto týdnu na Ježíše ukazovat lidem kolem sebe: tím jak žijeme, co říkáme a jak se chováme. Zkusme to.

     Bůh dal Janu Křtiteli za úkol připravit lidi na to, že přichází Boží království. A, co myslíte, jak se mu to dařilo? Měl docela úspěch. Hodně lidí se díky němu začalo o Boží království zajímat. Dokonce se na ně začali tak těšit, že končili se vším špatným, co dělali – lhaní, kradení, bití, podvádění a začali žít lepšími životy.

     Ale byli i jiní lidé. Takoví, kteří mu naschvál chtěli dělat problémy. Nakonec král nechal tohoto Jana zatknout a useknout mu hlavu. To nám asi nehrozí, ale určitě máte zkušenost, že není vždycky snadné dělat dobro a vydávat svědectví o Božím království: někdy se nám nechce, jindy se bojíme, že se nám bude někdo posmívat. Ale právě proto Boží království potřebuje, aby se z vás stali stateční rytířové a statečné princezny, abyste se nikdy nebáli dělat dobré a správné věci a abyste se nebáli zastat se těch, kterým se třeba někdo posmívá.

Aktivita:

     Připravte si baterku (žárovku, laserové ukazovátko), hezky ji zabalte a nechte děti hádat, co je v balíčku. Pak společně rozbalte. Jan Křtitel, měl ukazovat na Ježíše, aby lidé poznali, že se jedná o Božího syna. Když budeme napojeni na Ježíše, staneme se světlem pro druhé lidi. Stejně jako dává světlo žárovka.

Jan Křtitel ukazoval na světlo, ale tím světlem sám není. Jak tomu ale rozumět?

Zkusíme nějaký příklad.

Napadá vás něco takového i třeba v běžném životě, co to může být? Je něco co samo o sobě nesvítí, ale ukazuje na to, že je tu světlo?

Např. reflexní prvky, na oblečení, na batohu,…

52 queries in 0,646 seconds. From 3.235.172.123